Bingo već 11 godina najbolji prijatelj SOS Dječijih sela u BiH – DONACIJA U IZNOSU OD 44.000 KM

Donacijom u iznosu od 44.000 KM ozvaničeno je 11 godina prijateljstva najveće bh. kompanije Bingo i organizacije SOS Dječija sela u BiH. Bingo, kao najbolji prijatelj porodice SOS mame Amire vrijednom donacijom osigurat će sve što je potrebno dječacima i djevojčicama tokom godine dana, a dio sredstava bit će usmjeren na pokrivanje troškova života dva studenta iz brige SOS Dječijeg sela u Gračanici.

„Naša podrška SOS Dječijim selima u BiH ulazi u drugu deceniju što potvrđuje predanost našem prijateljstvu, koje je tokom godina izraslo u neraskidivo prijateljstvo. Vjerujemo da se uspjeh naše dosadašnje saradnje temelji na pažljivom osluškivanju potreba, pružanju ljubavi i podrške. Sretni smo što predstavljamo stabilan oslonac porodici SOS mame Amire, no važna su nam sva djeca kojima su SOS Dječija sela u BiH pružila toplinu porodičnog doma. Tako ćemo, svjesni potreba mladih, ove godine podržati i dva studenta iz brige SOS Dječijeg sela Gračanica. Zahvalni na dosadašnjem ukazanom povjerenju, nastavljamo zajedno, s otvorenim srcima, pružati podršku onima kojima je to najvažnije.“, kazala je Tatjana Paunoski, rukovodilac Službe trade marketinga Binga.

„Imati istinskog prijatelja znači dijeliti i zajedničke vrijednosti, imati podršku i razumijevanje, a to je ono što njegujemo već 11 godina sa kompanijom Bingo. Stoga, s ponosom možemo reći da zaista imamo najboljeg prijatelja.  SOS Dječija sela u BiH već tri decenije pružaju djeci odrastanje u porodičnom okruženju i osnažuju mlade ljude, a porodicama u potrebi pomažemo da ostanu na okupu kako bismo prevenirali izdvajanje djece iz porodice, i u svakom segmentu našeg strateškog djelovanja uvijek smo nailazili na razumijevanje i podršku kompanije Bingo. Najbolji pokazatelj istinske posvećenosti kompanije Bingo jeste posebna veza sa porodicom SOS mame Amire, a ove godine odlučili su se podržati dva studenta, mlade osobe iz brige SOS Dječijih sela u BiH. Našim prijateljima iz Binga se zahvaljujemo od srca za svaki trenutak nesebične podrške“, rekao je nacionalni direktor organizacije Malik Garibija.

Donacija u iznosu od 36.000 KM bit će usmjerena na pokrivanje godišnjih troškova života porodice iz SOS Dječijeg sela Sarajevo, a sa dodatnih 8.000,00 KM Bingo će podržati dva studenta iz Gračanice koji se školuju u Tuzli.

Organizacija SOS Dječija sela u Bosni i Hercegovini pruža brigu o djeci i mladima bez roditeljskog staranja već tri decenije, a kroz Programe jačanja porodica pomaže socijalno ugroženim porodicama te radi na preveniranju izdvajanja djece iz porodice porijekla. Više informacija o radu SOS Dječijih sela u BiH i kako pomoći možete saznati na stranici www.sos-ds.ba.

Podijeli

SOS Dječija sela BiH snažno osuđuju svaki vid nasilja i ugrožavanja sigurnosti i prava djece. Svaki uposlenik SOS Dječijih sela ima odgovornost da odmah prijavi bilo kakvu zabrinutost koja se odnosi na sigurnost djece.

Kada imamo saznanje o ugrožavanju sigurnosti djece odmah informišemo nadležne organe za zaštitu djece kako bi mogli postupati bez odlaganja.

Svi prijatelji i partneri SOS Dječijih sela u BiH koji imaju saznanje o potencijalnom ugrožavanju sigurnosti djece, mogu se javiti kontakt osobi iz organizacije koja je zadužena za implementaciju Politike zašitite djece – Damiru Hodžiću, [email protected], kako bi prijavili sumnju.

Na raspolaganju svakako stoji i mail [email protected] , na koji možete proslijediti sve informacije koje imate vezane za narušavanje sigurnosti, kako bismo zajednički osigurali da svako dijete bude zaštićeno od zanemarivanja, ekspolatacije ili bilo kojeg drugog oblika zlostavljanja ili od bilo kojeg oblika kršenja prava.

Navedeni e-mail, kao i ovaj Obrazac za prijave mogu koristiti i osobe koje su nekad bile u brizi SOS Dječijih sela u BiH i u to vrijeme doživjele bilo koji oblik zanemarivanja i/ili zlostavljanja. Organizacija SOS Dječija sela u Bosni i Hercegovini je spremna da reagira na propisani način i na te prijave, bez obzira na vrijeme u kojem se incident dešavao.